RU
UA

Панелі ввідно-розподільних шаф серії ЩО-90

Панелі ЩО-90 являють собою зварену конструкцію з листогнутых профілів з встановленими в них комутаційно-захисними апаратами і електровимірювальними приладами. Панелі поділяються на вступні, лінійні, секційні, ввідно-лінійні, ввідно-секційні, для приводів до раз'єднувачів, вуличного освітлення, з апаратурою АВР і торцеві. Типи і принципові схеми панелей ЩО-90 наведені нижче.


Панелі вступні. На панелях встановлена комутаційна і захисна апаратура вводу з трьома трансформаторами струму, трьома амперметрами і одним вольтметром, а також може бути встановлений трансформатор струму на нульовому висновку від силового трансформатора для захисту від замикань на землю. Увімкнення здійснюються рубильниками, автоматичними вимикачами.

Для панелей з автоматичними вимикачами використовуються силові вимикачі. Виробник вимикача вибирається за бажанням Замовника. Між автоматичними вимикачами і збірними шинами встановлені роз'єднувачі, керовані штангою. Трансформатори струму в цих панелях для зручності обслуговування розташовані між вимикачем і роз'єднувачем. Між введенням і автоматичним вимикачем роз'єднувачів немає, так як при ремонті вимикача силовий трансформатор може бути відключений з боку вищої напруги. Панелі з рубильниками комплектуються рубильниками з запобіжниками, або без них.

Панелі передбачають кабельні та шинні вводи. Вступні панелі можуть комплектуватися щітком з лічильниками обліку активної і реактивної енергії при вказівці в опитувальному листі.

Панелі лінійні комплектуються рубильниками з запобіжниками, автоматичними вимикачами. Апарати, що застосовуються в панелях, переднього приєднання. Завдяки наявності між вимикачем і збірними шинами роз'єднувачів з пополюсным відключенням штангою можливі безпечний огляд панелі, ремонт і захист вимикачів. Панелі з вимикачами можуть бути виготовлені також без роз'єднувачів.

Панелі секційні призначені для секціонування вводів у тих випадках, коли кожна із секцій нормально отримує живлення від окремого трансформатора або введення. З допомогою цих панелей комплектуються розподільчі пристрої двотрансформаторні підстанцій. Секційні панелі можуть бути виконані на рубильниках, автоматичних вимикачах.

Управління рубильниками секційних панелей здійснюється центральним важільним приводом з фасадної сторони панелі. У секційних панелях автоматичними вимикачами встановлені роз'єднувачі з обох сторін вимикача.

Панелі ввідно-лінійні. На панелях встановлена апаратура введення, розподілу електроенергії апаратура захисту, вимірювальні прилади. На вводі встановлені рубильники з запобіжниками або без них. На відхідних лініях встановлені рубильники з запобіжниками.

Панелі ввідно-секційні. На панелі встановлена апаратура вводів і їх секціонування. В якості вступних апаратів використовуються рубильники з запобіжниками або без них, як секційного апарату рубильник.

Панелі з апаратурою АВР призначені для двотрансформаторних підстанцій, в яких необхідно передбачити автоматичне включення резерву. Встановлювати їх рекомендується між вступною та секційною панелями розподільного пристрою.

Панелі диспетчерського керування вуличним освітленням укомплектовані апаратурою управління і захисту ліній вуличного освітлення. Встановлювати їх рекомендується крайніми в ряд розподільного пристрою і подавати на них живлення від найближчої панелі.

Панелі для приводів до раз'єднувачем, встановленим на стіні, укомплектовані вольтметром і трьома амперметрами, шкали яких повинні бути визначені в опитувальному листі. В панелі можна встановлювати приводи ПР-250, які замовляються разом з роз'єднувачем і в комплект поставки панелі не входять.

Торцеві панелі служать для закриття розподільного щита з торців. Збірні шини виготовляються з алюмінієвих сплавів перерізом до 120х10 мм. Переріз збірних шин повинно бути обумовлено в опитувальному аркуші при замовленні розподільного пристрою. Розташовані збірні шини в верхній частині розподільного пристрою в горизонтальній площині і кріпляться на ізоляторах. З'єднання збірних та нульових шин і приєднання відгалужень від збірних шин виконується болтами, по окремому замовленню можливе виконання з'єднань з використанням аргонового зварювання.

При замовленні розподільного пристрою дворядного виконання може поставлятися шинний міст, що повинно бути обумовлено в опитувальному листі.

Кліматичне виконання У3 по ГОСТ 15150-69.

Ступінь захисту панелей по ГОСТ 14254-96 (перша цифра в позначенні схеми):

  1. для відкритого виконання – IP 00, з боку фасаду IP 20;
  2. для закритого виконання - IP 20, з боку дна IP 00.

Панелі ЩО-90 відповідають технічним умовам ТУ У 31.2-40905126-004:2016

Ми на мапi